Paulina Stępień

radca prawny

Zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców w ich codziennej działalności, w tym również w zakresie zagadnień związanych z prawem ochrony środowiska. Prowadzę kancelarię radcowską w województwie łódzkim, ale działam na terenie całego kraju.
[Więcej >>>]

O blogu

Wielu przedsiębiorców, prowadząc własny biznes, spotyka się z zagadnieniami związanymi z prawem ochrony środowiska. Mogą być one związane z ich codziennymi obowiązkami. Są też te poważniejsze, od których zależy rozwój ich firmy.

Nieznajomość prawa w zakresie obowiązków spoczywających na przedsiębiorcach w dziedzinie ochrony środowiska może spowodować, że dane przedsięwzięcie nie tylko nie przyniesie oczekiwanego zysku, ale spowoduje dodatkowe straty na skutek nałożenia na przedsiębiorcę kar lub opłat podwyższonych.

Dlatego prowadzę tego bloga. Po to aby ułatwić Ci prowadzenie Twojej firmy. Wierzę w to, że dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to podstawa relacji między ludźmi w biznesie. Chcę pomóc Ci być skutecznym realizowaniu przedsięwzięć w Twojej firmie – z poszanowaniem i uwzględnieniem prawa ochrony środowiska.

Zatem znajdziesz tu: praktyczne przykłady, omawianie ważnych orzeczeń, moje przemyślenia dotyczące zmian w prawie oraz wskazówki dotyczące wypełniania obowiązków środowiskowych.

Chcę się skupić głównie na niżej wymienionych zagadnieniach:

  • Prawo ochrony środowiska
  • Prawo ochrony przyrody
  • Prawo o odpadach
  • Prawo wodne
  • Udostępnianie informacji o środowisku i jego ochronie
  • Udział społeczeństwa w ochronie środowiska
  • Oceny oddziaływania na środowisko
  • Zapobieganie szkodom w środowisku i ich naprawa

… ale jestem również otwarta na sugestie co do tematów, które powinnam poruszyć, więc nie wahaj się napisać o nich w komentarzu 🙂

Przeczytasz tutaj o konsekwencjach zaniechań i zaniedbań w zakresie ochrony środowiska. Wszystko po to, abyś uniknął tych błędów, albo żebyś wiedział jak je naprawić.

Mam nadzieję, że mój blog będzie miejscem gdzie prawnicy i przedsiębiorcy będą dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i że będziemy mogli sobie nawzajem pomóc.

Dlatego też, śmiało piszcie w komentarzach z czym borykacie się w codziennym prowadzeniu firmy, jakie sprawy związane z prawem ochrony środowiska i nie tylko 🙂 są dla Was trudne.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnika – napisz do mnie e-mail lub zadzwoń (moje dane kontaktowe znajdują się na dole strony a także w zakładce Kontakt >>).

Chętnie pomogę 🙂

Paulina Stępień
radca prawny

***